Geçen yıl Sağlık Bakanlığının verdiği geçici ruhsatla hasta kabulüne başlayan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kalıcı ruhsatını alarak üçüncü basamak diş hastanesi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Merkezde, çeşitli anabilim dallarında 3 doçent ve 9 doktor öğretim üyesiyle sağlık hizmeti sunulmaktadır. Merkezin açılmasıyla birlikte çevre illerdeki üniversitelerin diş hekimliği fakültelerine sevk edilen komplike vakaların azaldığı belirtilmiştir.