Kabine toplantısı kararları bekleniyor: Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? İkramiyeler ne zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında genellikle iki haftada bir gerçekleşen Kabine toplantısından gelecek kararlar merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir yılın değerlendirmesini Kabine toplantısının ardından yapacak.

Kurban Bayramı için geri sayım başlarken tatil planı yapmak isteyenler tatil süresinin 9 güne uzatılıp uzatılmadığını merak ediyor. Bu yıl bayramın ilk günü pazar gününe denk gelirken gözler 9 gün için gözler Kabine toplantısına çevrildi. Kurban Bayramı 1. günü 16 Haziran olurken bayramın son günü ise 19 Haziran Çarşamba gününe denk geliyor.

Kurban Bayramı tatili 9 gün mü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak kabinenin gündeminde bayram tatilinin ele alınması öngörülüyor. 14 Haziran Cuma günü okulların kapanmasıyla milyonlarca kişinin tatile çıkması beklenirken bayram tatilinin 9 gün olmasına yönelik beklentiler arttı. Kabindede emekli ikramiyelerinin de ele alınması bekleniyor. Yılda 2 kez verilen ve 3 bin liralık ikramiyelerin ne zaman ödeneceğinin kararlaştırılması bekleniyor.

Kabine gündeminde diğer başlıklar

Kamuda tasarruf genelgesinin ardından kanun değişikliği gereken düzenlemeler için harekete geçildi. Kamu taşınmaz ve araçlarının satışı için özelleştirme idaresine yetki verilecek. Düzenlemenin hazırlıklarına yönelik ekonomi yönetimi sunum yapacak.

Vergi paketi ve kamu ihale kanununda yapılması planlanan değişikliklerin yanı sıra Öğretmenlik Meslek Kanunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’de devam eden saldırıları da gündemde olacak. 3 aşamalı ateşkes planıyla ilgili değerlendirme yapılacak. Filistin devletini tanıyan ülke sayısını artırmaya dönük diplomatik girişimler istişare edilecek.

Kabine toplantısı ne zaman?

Kabine Beştepe’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantının saat 14.30’da başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir